VÚ Třebotovice 1738

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Lubos Mikla
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2015, 20:47

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Lubos Mikla » 10 úno 2015, 21:28


Lubos Mikla
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2015, 20:47

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Lubos Mikla » 10 úno 2015, 21:32


Ivan Musil
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2015, 20:28

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Ivan Musil » 19 úno 2015, 23:47

Dnes jsem se byl podívat na místě činu :D tak přidávám pár aktuálních fotek, moc se toho od té doby nezměnilo :lol: Jen Emaus je zavřenej a autobusová zastávka hned u nosu _.v8-)._
Přílohy
Obrázky 810.jpg
Obrázky 807.jpg
Obrázky 806.jpg
Naposledy upravil(a) Ivan Musil dne 20 úno 2015, 00:59, celkem upraveno 1 x.

Ivan Musil
Příspěvky: 3
Registrován: 22 led 2015, 20:28

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Ivan Musil » 20 úno 2015, 00:55

A ještě další tři :x musel jsem přítelkyni ukázat, kde se vše odehrávalo :D zatím vše znala jen jako veselé vyprávění :lol:
Přílohy
Obrázky 816.jpg
Obrázky 815.jpg
Obrázky 813.jpg

Jindřich Bradna
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2015, 15:30

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Jindřich Bradna » 23 úno 2015, 12:22

Ahoj všem co píšete,fotky jsou pěkné,ale co je s tím dálkoměrem?Když jsem dával,tak měl dvě antény zády k sobě.Pokud si někdo vzpomenete,bylo to moje poslední lítání v srpnu 1980 nevím jak to dopadlo.Vím,že byla mlha a poslední dva šli na přistání jeden z dvojice s tím svým bleriotem udělal před letištěm odval od prvního,to se dělalo,aby nepřistávali vedle sebe.Náš náčelník mjr.Novotný se mě ptá Bradňáku,kde je máš,odpovídám mu že dole a on jo,ale jenom jeden je na letišti.Poslední informaci jsem měl,že se úspěšně katapultoval a miginu přivezli na VSce.Kdo jste znali mjr.Novotného,podle mého to byl správný člověk,ale dozvěděl jsem se, že už je v majorským nebi,no jo, tak se mějte a zase něco někdy napište.Možná by bylo zajímavé,kde kdo bydlí,aby jsme se nakonec někde nepotkávali,tak já jsem ze severu čech Kamenický Šenov 47114...Jindřich

Luňák
Příspěvky: 1
Registrován: 05 srp 2015, 15:46

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Luňák » 05 srp 2015, 16:17

Nazdar vojáci! V červenci jsem poprvé, od mého odchodu do civilu, navštívil Třebotovice, kde jsem sloužil od září 89 (po příchodu ze Zvolena, kde se marně snažili udělat ze mně radistu) do října 90. Takže se znám s Marošem Horcem - Majo (čau Záhoráku). Musím ještě vyplnit jeho mezery v paměti - náš velitel roty se jmenoval Vágner, výkoňák byl Sviták a písaře mu dělal Aleš Podubecký. Ještě si z roty pamatuju kuchaře Pražáka z Prahy, nezapomenutelného Petra Hamlíka a samozřejmě mého kolegu ze spisovny Petra Tošenovského alias Patrik (tak si říkal, když balil holky na intru v Budějkách 8-) ) Na spisovně to po nás dál táhli Jirka Švarc a Petr Petr (takové jméno se dobře pamatuje). Na rozdíl od mnohých rád vzpomínám i na velitele štábu Pištu Wohlanda - mjr. Vyžehlil mi nejeden průser. Velitel útvaru byl pplk.Vlčnovský, kterej se k nám choval lépe dokud jsme byli zobáci, ale po přechodu mezi mazáky už tak hodnej nebyl. No, málem bych zapomněl na nejhezčího vojáka z povolání rotnou Malinovou - t.č. písařka tajné spisovny. Snažila si držet odstup, ale protože jí bylo max. o 2 roky více než nám, moc jí to nevycházelo a s vykáním nepochodila. Zpočátku to řešila přes Vlčnovského (pocházela ze stejné vesnice jako on - někde na jižní Moravě), ale pak to vzdala a byla fajn - na jaře nebo v létě 90 se nám holka vdala, za kolegu z Litvínovic z letiště. Do civilu jsem šel o 2 měsíce dříve, protože jsem se v srpnu 90 ženil a ženatým + polomrzákům se zdravotní kvalifikací C ;) , to pokrátili celkem o 6 měsíců.
Tak pohov, volno.
Ahoj, Standa.

Horec
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2013, 18:45

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Horec » 28 zář 2015, 19:11

Nazdar Luňáku :lol: ,prepáč,ale zabudol som tvoje meno,pripomeň sa.Som rád,že niekto našiel túto stránku.Pamätám si ťa dobre aj toša(Tošenovského)myslím,že bol z Ostravy ty si tuším bol zo severných čiech,nepamätám si už,ale Hamlíka si pamätám veľmi dobre.Malinovú si tiež pamätám a Vlčnovského tiež.Wohland,Warga všetko si pamätám.A spomínaš na doktora,mengele sme mu hovorili,teraz má súkromnú prax v Budejkách :o Jaj keď si na to spomeniem hneď by som sa na chvíľu vrátil....keď som tam bol pozrieť pred tromi rokmi tak to bolo dosť spustnuté a kraj okolo už bol iný,ale stále je tam pekne.Zatiaľ ste sa ozvali dvaja,môj mladý- Láďa Lavička a ty,ale som rád,že aspoň niekto.

Horec
Příspěvky: 5
Registrován: 26 bře 2013, 18:45

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Horec » 28 zář 2015, 19:18

A teraz som si všimol...Standa ti je,ano už si spomínam.No čo už stárneme s tým nič nenarobíme :evil:

Jindřich Bradna
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2015, 15:30

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Jindřich Bradna » 10 lis 2015, 20:42

Ahoj kluci,jestli jsem napsal něco špatného ,tak se moc stařecky a zapomětlivaně omlouvám,ale pokusme se najít touto super stránkou, kam nikdo nepíše!Zdraví (Kopčák) Jindra Bradna operátor K64

Jaro Malek
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2015, 15:12

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Jaro Malek » 29 pro 2015, 15:59

Ahoj veterani z Trebotovic!
V rokoch 10/1978-10/1980 ked som na vojne, bol som po peske vo Zvolene /VU 8184/ preveleny do Trebovic. Bol som operator PRV 11 /vyskomer/. Bol som na rote B kde bol velitelom mjr. Kozak. Z roty si este niektore mena aj tvare pamatam. Rene Peterka operator dialkomeru, bol s mnou aj v peske vo Zvolene, Jaro Svejda vodic, myslim ze bol z Plzne, absik Vlado Vlcko. Uz si tych mien vela nepamatam, ale vacsina veteranov bola z Moravy, Blansko, Brno, Prostejov, Sumperk a pod. Z tej budky co bola vedla nas, t.j. vedla roty B, si tiez vela mien uz nepamatam, ale myslim ze tam bol mjr. Palecek-sef stabu, kpt. Liska-politruk, tvar veltela utvaru mam pred sebou ale na meno si spomenut neviem. No a ked sa mam pripomenut k zakladatelovi tejto stranky /P. Brandovi/, tak neviem ci trafim presne, ale ak sa nemylim tak Ty si bol myslim z Pardubic, myslim ze si Ta viem este v pamati vybavit a srdecne Ta pozdravujem. Mam na tu do dobu naozaj dobre spomienky. Bola tam dobra parta ludi. Je zvlastne ze utvar je len niekolko km za C.Budejovicami ale cez vojnu som sa na vychadzku do mesta nikdy nedostal, najdalej som bol v Emause /konecna autobusu v Dobrej Vode-stary hotel/, kde tocili pivo Samson. Do mesta sme nechceli chodit kvoli vysokej frekvencii lietaciek.
Pre tentokrat koncim, avsak budem rad ak sa niekto ozve kto tam tiez v tych rokoch bol. Veterani majte sa a drzte sa.