VÚ Třebotovice 1738

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 07 kvě 2010, 21:22

Tak ahoj všem bývalým spolubojovníkům z VÚ 1738 Třebotovice.
Přešel jsem ze starých stránek sem,tenhle formát je asi pro tyto účely dost dobrej.
Na vojnu jsem byl povolán v r.1978 v září a to na PŠ do Zvolena k VÚ 8184.
Po půl roce nás rozházeli kde se dalo,pár se nás dostalo do Třebotovic VÚ 1738.
Byl jsem na rotě B - okna proti vchodu do jídelny.Na sále jsem byl jako kreslič,parkrát
jsem zaskakoval vedle na kaskádu.
Byly to nekonečný šichty,třeba tejden v kuse,pak 2 x hospoda a nanovo.
Vel.roty byl por. M.Dorňák - mladej vojenskej ing.,ale pěknej násoska.
Pozdějc když odcházeli mazáci jsem dostal nabídku dělat výkoňáka,tak jsem chvilku fungoval na rotě jako tzv. písař a pak chvíli i jako výkoňák.
To už jsem byl mazák,takže to šlo,akorát si člověk musel dávat pozor na průsery.
Jména kluků - dnes padesátníků z naší roty: Krištof,Vajda,Lohniský,Janczuska,Wrubell,
absíci Hájek,Vančura,Pleskač,Liman, a další si teď nepamatuju. _.s|-)._ _.s|-)._ _.s|-)._
Přílohy
7.jpg
2.jpg
p-35_02.jpg

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 20 srp 2010, 19:15

Tak ahoj,
teď si nemůžu vzpomenout o kterýho Tondu jde.Napiš sem celý svoje jméno,pak si
už vzpomenu.
Ty fotky jsem našel někde na netu,v tom 1979 kdy jsem tam byl to tam vypadalo
už jinak.Tohle je asi z nějakech začátků útvaru.Vždyť za nás tam byl buňkovej
patrovej štáb,vedle sloup s trafem,všechno oplocený buď betonem nebo plech.plotem.
Ale ty baráky co byla rota A i B tam jsou.Ta dolní je přece sál a je tam vidět i vlez
do toho podzemního bunkru.Tem pak byl přece propojenej z chodby vedle sálu a druhej
vlez byl z boku kus dál.

Ale dalo by se o tom psát dál.

Zdraví P.B. _.v;-)._

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 20 srp 2010, 21:38

Doplňuju to fotkou s popisem,kde co je.
Přílohy
VÚ 1738.jpg
obr.

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 27 srp 2010, 21:01

Tak ahoj,
tak ten kinosál dole byl,i ten výstroják.Z boku tam měl kancl i postel atd.
kontráš + ložnici atd. i jeho řidič.Ale rota A tam taky byla - tom byli řidiči,kopčáci - obsluhy mašin na kopci a kuchaři atd.

petr

Polášek Ladislav
Příspěvky: 5
Registrován: 12 lis 2010, 11:58

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Polášek Ladislav » 12 lis 2010, 12:15

Na fotografii která je opravdu stará mě připada že to není střecha Sálu ,ale jídelny já jsem sloužil jaro 1977 jaro1979 sloužil jsem na vozduchu za sálem 14denní czklus služeb uplně normal spali jsme naproti jídelny

JOHNY
Příspěvky: 1
Registrován: 12 lis 2010, 23:06

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod JOHNY » 12 lis 2010, 23:22

Ahoj chlapi,
Petře my se známe byl jsem v Třebotovicích od podzimu 79-81 po tobě operátor na dálkoměru K66 zvaném Myjava. No ne že by mě ta zelená pakárna chyběla to ne.
Ale na te fotce máš přehozené roty tam co máš označeno A tak za nás byla rota B tam jsme přece spávali my operátoři a řidiči. Na rotě A (naproti jídelně) byli sklomrdi. Přesně si pamatuju ten kanclik kontraše kde jsem se chodil ve stráži zašívat a dívat na televizi za kamošem to bylo nad kotelnou.
Skladník byl Julo Radič s tim jsme tenkrat hráli na nejakym asutu v Žatci a on se nekam zaběh a přijel až za týden nebo 14 dní :lol:

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 13 lis 2010, 17:50

Ahoj,
rokama se překrejváme,ale určitě si mě pleteš se skoro jmenovcem ,ten se jmenoval
Bradna - křestní si už nepamatuju,ale byla prča,když na skle,kde jsem taky chvilku
mastil byl psanej operátor dálkoměru/ kreslič - Bradna/Branda - tak si mysleli,že z nich
děláme srandu.
Skladníka J.Radiče si samo pamatuju,byl trochu přičmoudlej,myslím že vychodňár.
Když jsi ty byl v Třebotkách,tak jsem naší rotě dělal výkoňáka.
Ta naše byla proti jídelně.

P.B.

Tak ty roty jsem opravdu přhodill,byl jsem na A,z pokoje jsme koukali na vchod do jídelny.
Holt už je pár roků.
P.B.
Naposledy upravil(a) Petr Branda dne 08 led 2011, 15:43, celkem upraveno 1 x.

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 16 lis 2010, 21:27

Už jsem si vzpomněl i na skoro jmenovce - jmenoval se Jindra Bradna a myslím že byl z Kolína.
Jo a ta střecha je opravdu sál,jídelna s kuchyní byla mnohem nižší a byla víc vlevo,vchod do jídelny byl skoro proti půlce protější roty.

Zdraví P.B.

WALDEZ
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2012, 23:50

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod WALDEZ » 25 zář 2012, 00:06

Zdravím Petra Brandu.V Třebotovicích jsem sloužil v r.1979-81 jako dispečer a ty jsi nám rozepisoval služby.Naše grupa: Černý,Švarc,Mašek,Vendel, Pleskač,Vančura..
Letos v létě jsem jel na Šumavu a tak jsem se vrátil na místo činu . Byl jsem se podívat i na rotu na Sv.Tonáši. Až najdu nějké foto, tak přiložím. Tímto také zdravím ostatní kluky z roty A. Ozvěte se Valda Černý

Petr Branda
Příspěvky: 7
Registrován: 07 kvě 2010, 21:02

Re: VÚ Třebotovice 1738

Příspěvekod Petr Branda » 20 říj 2012, 20:31

Ahoj,
tak to teda čumím,že se někdo ozval.Samozřejmě ,že Tě pamatuju.Je to zvláštní,ale asi v tý palici zůstane napořád.
Jestli máš nějaký fotky,tak mě to pošli na : bra.bra@seznam.cz.

PS: zrovna čumím na Černý barony - je to sice ze starší doby,ale trochu stylový to je.

Ahoj Petr Branda _.v\-)._