VÚ 7824 Havlíčkův Brod

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Vladko-výstroják
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2010, 13:31

VÚ 7824 Havlíčkův Brod

Příspěvekod Vladko-výstroják » 13 kvě 2010, 13:57

Hledám kamaráty z období 31.3.1982-3.1984.
Sloužili jsme v Havlíčkobrodském útvaru divizních skladů VÚ 7824pod velením mjr.Razimy (byl to správnej chlap, který po odchodu do důchodu chvíli dělal ve skladu pneumatik - ta jsem ho jednou navštívil). Aby si někdo nemyslel že jsem cvok, ale von opravdu nám skladníkům nikdy neudělal nic špatnýho, ještě se nás i zastal. Bydleli jsme u autopraporu _.va-._ , kde velil pplk.Čonka _.v|?-)._ ; politruk byl kpt.Paulík _.v||-)._ .
Jeho manželka byla občanská pracovnice v muničním skladě. Občanské pracovnice tam byli ještě dvě krejčí, ale jména si nepamatuji.Pamatuji si ješte na kamaráty, kteří nastoupili spolu se mnou: Michal Gacko z Bratislavy (jako já - byl jsem ve výstrojním skladě, pak i s Jiřím Rodem), Jozef Šíma z Hankoviec okr. Bardejov (proviantní sklad), a pak ostatní: Iva Remšík a Jaroslav Jamriška ze Žiliny (o 1/2 roka starši), Roman Svoboda z Prahy, a Mirosla CHmelka z Olomouce. O nikom nemám ani nejmenší správy. Prosím, pokuď je někdo znáte, dejte vědět.
Alebo pre tých na Slovensku: pamätáte sa ešte na buzerák pod ubytovňou autárov? Na kotolníkov, kam sme sa chodili okúpať? Spolubojovníci - na vagóny, keď sme aj o 1 v noci vyvážali materiál a zapíjali pivom?
Posledného pol roka som bol vo výstrojnom sklade u autárov - veliteľ mi bol mladý super chalan rtm. Išky - kde je asi teraz?
Bolo by toho omnoho veľa, spomienok je veľa a ostali už len tie dobré.

Čakám na nejakú reakciu. _.v||-)._
Počul som, že celé kasárne boli presťahované do mesta a náš útvar bol zlúčený ale s kým?
Je prístup do areálu pôvodných kasární?
Chystám sa do H.B. tak asi o tri týždne, trošku oživiť spomienky a rozjatriť dušu - možno aj na nejaké orosené havlíčkobrodské pivko! :mrgreen:

Pokiaľ ma niečo ešte napadne z ZVS - doplním.