VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2010, 04:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Oťas » 15 čer 2010, 00:23

Zdravím všechny přátele, kteří také prošli tímto koncentračním táborem/PŠ _.v\-)._
Dodnes mám při vzpomínce husí kůži, ale přátele jsem tam poznal výborné. Zdalipak se soudruh npor.Lovecký už uchlastal k smrti a to naše mazácké výchovné duo Düwald/a ten druhý už mi vypadl z paměti - naštěstí...
To byl lágr - vzpomínáte?

Pavel Rudel
Příspěvky: 2
Registrován: 05 zář 2010, 21:09

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Pavel Rudel » 05 zář 2010, 21:24

Ahoj, byl jsem tam pět let po té, ale myslím, že si udržel po celou dobu svou tvář. Opravdu lágr jak měl vypadat. Nejhorší půlrok na vojně a možná i v životě. Snad proto tam bylo kamarádství o to opravdovější. Kolikrát to bylo fakt nadoraz. Na kluky si občas vzpomenu. Velitel útvaru už nevím jak se jmenoval, mi řekl před nastoupeným útvarem, že kdyby byla válka tak mě nechá zastřelit hned na místě a bylo vidět, že mu je líto, že máme hen ten mier. Jo přijel jsem o hodinu déle z opušťáku, v Bratislavě mě chytla hlídka a třčel jsem na posádkové správě, prý jsem je nepozdravil. Závíral i záložáky na cvičení za úplný prkotiny jako upravenost a tak. Prostě se mi vybaví hlad a neustále v poklusu. Čau Pavel

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2010, 04:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Oťas » 07 zář 2010, 21:26

No, taky pěkný, snad už je zrušili... s tvými pocity se ztotožňuji. Já osobně nebyl a nejsem vojenský typ a v tomto zařízení jsem nejmíň tři měsíce nemohl pochopit, jak jsem se tam ocitl, že jsem zřejmě někoho asi zabil a nevím o tom. Přitom před nástupem na vojnu nám na vojenské správě tvrdili, že jde o bůhvíjak prestižní vojenské zařízení a jaké máme štěstí, že nás tam vybrali.... Měl jsem tehdy a stále mám otce v Německu, tehdy NSR - tak to asi byla pomsta, dodnes to nechápu. Ještě dnes mi běhá mráz po zádech, když slyším Hlohovec. Na dovolenou bych tam rozhodně nejel, i kdyby bylo vše zadarmo. Hlavně, že jsme to, i když poznamenaní, přežili. _.v|?-)._
Zdraví Oťas*

Jan Rehak
Příspěvky: 2
Registrován: 27 říj 2010, 13:32

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Jan Rehak » 27 říj 2010, 14:18

Ahoj vsichni,
a nebo vy dva, ja prodelal peesku od 1979 do 1970. Nastoupil jsem s 1-2 dennim spozdenim a nosil tim padem jako jediny par dnu civilni vlasy a chodil ve vychazkove (tak zvane tesilky) uniforme. Kabaty jsme mely
ale jednadvacitkovy, ten predchozi model. As na par idiotu jmenem Rolnik (Moravak) a Kopriva (s Litomeric) jsem prodelal tu normalni buzeraci, ktrou si mezi sebou delali sami zakladaci. Jeste tam byl kpt. Kufcak, ten nam daval fyzicky trochu zahulit, ale nebuzeroval a byl spravedlivy. PS-ka predstavovala 2 roty po 3 oddilech, kratce tam jeste slouzilo par pt-paku a par jich tam jeste nasluhovalo, a s tech meli nasi poddustojnici velky respekt. Jednoho rana lezel nacelnikovo spartak, kdyz se musel nechat odvest domu, na strese. Rikalo se, ze to byli ti pt-paci, v rozkaze nebyl ale nikdo obvinen. U druhe roty 3-tiho oddilu si pamatuji jen na prezdivku "cikan" a me, s toho nejzapadnejsiho koutu (K.V.), rikali jen kamaradi "hansi".
Nebylo by spatne kdyby se zajem o tyto stranky zvedl.
Cau Honza

Jan Rehak
Příspěvky: 2
Registrován: 27 říj 2010, 13:32

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Jan Rehak » 27 říj 2010, 14:22

Ahoj vsichni,
a nebo vy dva, ja prodelal peesku od 1979 do 1970. Nastoupil jsem s 1-2 dennim spozdenim a nosil tim padem jako jediny par dnu civilni vlasy a chodil ve vychazkove (tak zvane tesilky) uniforme. Kabaty jsme mely ale jednadvacitkovy, ten predchozi model. As na par idiotu jmenem Rolnik (Moravak) a Kopriva (s Litomeric) jsem prodelal tu normalni buzeraci, ktrou si mezi sebou delali sami zakladaci. Jeste tam byl kpt. Kufcak, ten nam daval fyzicky trochu zahulit, ale nebuzeroval a byl spravedlivy. PS-ka predstavovala 2 roty po 3 oddilech, kratce tam jeste slouzilo par pt-paku a par jich tam jeste nasluhovalo, a s tech meli nasi poddustojnici velky respekt. Jednoho rana lezel nacelnikovo spartak, kdyz se musel nechat odvest domu, na strese. Rikalo se, ze to byli ti pt-paci, v rozkaze nebyl ale nikdo obvinen. U druhe roty 3-tiho oddilu si pamatuji jen na prezdivku "cikan" a me, s toho nejzapadnejsiho koutu (K.V.), rikali jen kamaradi "hansi".
Nebylo by spatne kdyby se zajem o tyto stranky zvedl.
Cau Honza

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2010, 04:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Oťas » 04 lis 2010, 11:47

Zdravím tě Honzo,
rád slyším, že za tvé služby to bylo v Hlohovci tak nějak normální... To jsem poté zažil na západě, kde jsem byl ještě rok a půl, samozřejmě. A že si lidi dělají z velké části všechno horší sami, na to jsem také přišel. Naštěstí nás bylo dost, kdo tu hru s nimi nehráli. Asi těch deset let bylo sakra znát. Navíc tehdy byla mezinárodní situace dost napjatá, poslední fáze studené války, na obou stranách se rozmísťovaly rakety středního doletu, bylo znát napětí, události v Polsku, v Sovětském svazu začali hynout čelní představitelé - pořád jsme měli státní smutek... Zbraně nám dávali jen čistit nebo do stráže, za celou vojnu jsme si skoro nevystřelili, takže jsme to neuměli. Jen do nás hustili politiku a spousta buzerace... Na západě už to bylo převážně v poklidu. No, hlavně, že jsem se ve zdraví vrátil. Zdraví Oťas*

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2010, 04:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Oťas » 04 lis 2010, 11:54

Aha, teď jsem si to pořádně přečetl - máš tam 1979-1970 - předpokládám, že to mělo být 1980..?
To by tedy znamenalo, že to byly pouhé dva roky.. Tak nevím, buďto se to prudce zhoršilo, nebo tě to tam třeba víc "bavilo"... To bývá dost subjektivní, jak co kdo snáší. Navíc je asi dost rozdíl, jít tam v 18. nebo jako já v 21.letech. To už jen tak nezkousneš, když na tebe kdejakej hejhula huláká...
No jo, hlavně, že je to za náma..................Oťas*

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 6
Registrován: 18 kvě 2010, 04:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod Oťas » 04 lis 2010, 12:01

Pétépáky jsem tam zažil taky, chodili jinak do civilu, nějak před vánoci myslím. Jen je u nás před odchodem soustředili, než šli domů. Byli to naprostý salámisti, přijeli ze stavby a chovali se tam jediní jako normální lidi. Ti tu hru nehráli ani trošku, byli docela v pohodě a strašně jsem jim záviděl. Taky přišli o dva roky života, ale zdálo se mi to mnohem smysluplnější a ještě si vydělali nějakou tu korunu...

rudolf csolle
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2016, 16:11

Re: VÚ 4444 Hlohovec 1982/83

Příspěvekod rudolf csolle » 02 srp 2016, 16:26

Zdravím všechny jaro 1981 PŠ .Jméno nadp. Lovecký nikdy nezapomenu.Běh 6 km v maskách v leže se zakopat.To byl masakr,divím se ,že jsem těch půl roku přežil.Raní rozvičky fakt koncentrák.