VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 10 led 2018, 22:08

Ahoj Bobane. První bar který byl ještě pod starou Ctz jsem vedl já a Halfar potom co se Ctz přestěhovala o barák dal směrem k auto parku tak jsme si udělali nový bar taky ve sklepě. Tam jsem ho vedl taky já, komu jsem ho před civilem předal si opravdu nepamatují.Teď popíšu autopark z mých vzpomínek.Po vstupu do auto parku tak po pravé straně byla kotelna,z druhé strany byla koupelna vedle pak baterkarna a ještě dál byly dílny pro údržbu elektrotechniky.Dále naproti kotelny byla budova Dozorciho a náčelníka auto parku, za nimi pak garáže 4 baterie. - jesterky. Naproti jesterek byly autodilny a mycí rampa. Po levé straně při vstupu byl výdej PHM a jednotlivá technika včetně aut Ctz Za některé nepřesnosti se predem omlouvám Zdravím zas příště Bobane na maila jsem ti poslal pár fotek,možná někoho poznas,mimochodem já jsem v tom bílém s balónem. AHOJ.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 26 led 2018, 19:52

Ahoj všem. Napíšu ješte pár postřehů vojenské. Služby v Hamrnikach. Náš nástupní ročník se skládal většinou z okresu Opava. Někteří byli zařazení jako šoféři nebo obsluhy kanonu. Na cvičení se jezdilo většinou na Zandov nebo Doupov. Na ostré střelby do Kezmaroku, byl jsem tam 2 krát, jednou s proviantni Pv3s a jednou s T 805-sanitka.Na střelby se jezdilo nahoru do kopců kolem dvou zdevastovanych kostelů. Vojnu v Hamrnikach hodnotím vcelku pozitivně i když jsem byl doma za ty dva roky jenom2 krát.Vycházek bylo vcelku dost Příště zas napíšu nějaké postřehy, pokud si vzpomenu.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 29 led 2018, 18:00

V mém posledním příspěvku došlo k chybě, píšu že jsem byl doma jenom 2krát. Celkem jsem byl doma 5krát. Na jiné stránce jsem odepsal Kalenskemu. Vzpoměl jsem si na další jména a funkce.Např. Náčelník kuchyně - prapor. Vondràk, kuchař Volf, skladník proviantu Gregor, skladník a vydejce Phm Hasil, opravář baterií Šťourač a taky ještě vydejce ve skladu ošacení Krušina. Jak si na něco vzpomenu tak zas napíšu. A ještě jedná věc jestli ti to Bobane nevadí nechceš napsat taky něco ze života osobního.Nechci být zvědavý ale není nám už třicet a nekteří už nejsou mezi námi.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 04 úno 2018, 22:19

Ahoj Bobane.Je škoda že k nám zatím nikdo nepřipojil.Proto budu psát svoje postřehy ve službě u Čtz v Hamrnikach.V hierarchii to fungovalo tak k nám rukovali vojáci co půl roku což mělo výhodu že jsme rajony dělali jen těch 6 měsíců.U děl.baterií rukovali co rok,takže rajony dělali celý rok.Vojáci u čtz byli zváni ptáci,starší ptáci,mazaci a super mazaci .Ještě jeden postřeh o Čtz při mém nástupu na vojnu byl velitelem čet.abs.Kloud .potom čt.abs.Kopecký až pak maj.Adami.Ještě mám otázku k tobě Bobane, byl si na manevrech kolik krát a kde.Já jsem byl jednou v Bučovicich a to mi stačilo.

Zatím se měj Ahoj.

Boban55
Příspěvky: 10
Registrován: 11 srp 2013, 00:03

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Boban55 » 05 úno 2018, 00:23

_.va-._ Ahoj, ahoj. Já jen teď krátce (i když mám času na "cypoviny" fůru :| )
- Já byl na manévrách nejméně, asi 4 krát a to v Bílině a kde dál, tak to musím prostudovat voj. knížku. Jak si najdu čas ;) , tak to zjistím.
Ty jsi mi psal (nechceš napsat, taky něco ze života osobního), ať Ti něco napišu - Já bych raději, aby jsi se začal nejdříve ptát a Já se postupně přizpůsobím (někdy později Ti vysvětlím, proč to tak chci) - nebylo by špatné, kdyby jsi mi zaslal (sdělil) tel. číslo na které bych sem-tam-někdy zavolal. Měj se pěkně a zase někdy ozvi.
Čau.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 17 úno 2018, 21:51

Ahoj. Bobane. Tel. Čislo ti pošlu někdy později. Mám návrh že bychom se mohli sejit někdy v létě.Pokud máš kontakt na někoho z našich kasáren bylo by dobré se s nim taky domluvit. Já taky to zkusim. Jinak nevím jestli ses díval na videa z Mar. Lázni jsou tam dvě našich kasáren.Tak se podívej. Od konce vojny jsem se byl podívat v Hamr níkach asi 5 krát , naposledy už tam byly jenom ruiny. Bylo mi z toho smutno. Příště zas něco napíšu. Zdravím všechny.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 02 bře 2018, 21:33

Vážení pátelé mám dost času tak napíšu zas pár postřehu.Moji mazáci sloužili v letech 1972-74 .Pocházeli většinou od Náchoda.Na jména si ještě i po tolika letech ještě vzpomínám i s přezdivkami, tak např.Laďa Rališ- Rala, Honza Šámal- Šíša, Luďek Rožnovský- Brtník, Tatíček- Fotr, Nečesanek- Habakuk. To jsou ti co mi nějak utkvěli v paměti.Možná že se ozvou ! To je zatím vše. Zdravím všechny. AHOJ

jarolim.
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2018, 12:14

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod jarolim. » 16 čer 2018, 12:21

Sloužil jsem na TOP jako dělmistr 1973-1975.Velitelem byl major Mach.Jsem z J.Hradce.

Mlynekvalter
Příspěvky: 22
Registrován: 05 led 2018, 18:55

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod Mlynekvalter » 25 čer 2018, 19:24

Ahoj Jarorime Jsem rád že ses ozval aspoň ty. Na tebe si vzpomínám. Mám dojem že s tebou tam sloužili také Jakš, Burcal, Orolín ,také řidič tam byl Stolle. Pokud se mýlim tak mě oprav. Já jsem dělal řidiče u ČTZ v létě jsem jezdil se sanitkou a v zimě jsem topil v kotelně co byla pod vaši dílnou v autoparku. Bydlim v Hlučině což je město mezi Ostravou a Opavou. Zase se ozvi AHOJ .

jarolim.
Příspěvky: 3
Registrován: 16 čer 2018, 12:14

Re: VÚ Mariánské Lázně 6162 Hamrníky 1975 - 1977

Příspěvekod jarolim. » 27 čer 2018, 18:07

Ahoj.Ano znal jsem všechny co vzpomínáš. ještě přidám Balcara,řidiče Šestáka.Z velitelů si vzpomínám na Stodulku,Prejzu,Kužela,Straku.Do Mariánek jsem přešel po půl roce z Opavy. Přeji Všem hezký den. jarolim.f@seznam.cz