Kamarádi z Liptova

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
nushart.l.
Příspěvky: 1
Registrován: 16 lis 2013, 19:18

Kamarádi z Liptova

Příspěvekod nushart.l. » 16 lis 2013, 19:42

Mokraď r.69/70 baterie č.2, 1.četa,cimra vedle dozorčího, heslo Pauček _.v:-))._

apac67
Příspěvky: 1
Registrován: 01 úno 2017, 19:00

Re: Kamarádi z Liptova

Příspěvekod apac67 » 01 úno 2017, 19:20

Ahoj, až teď jsem si všiml tohoto webu. Dřív jsem brouzdal na vojensko.cz a hledal nějaké foto bývalých kamarádů. Byl jsem na Mokradi ve stejný čas jako Ty. Baterie 01, velitel Burian, vel. čet Benca, Kyselica, Velíšek a vzpomínám si i na vzteklýho Paučeka, kdy jsme si říkali, že Burian je zlatej. Taky toho s náma dole v baru hodně vypil :-).
Milan

Šťastný
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2012, 16:29

Re: Kamarádi z Liptova

Příspěvekod Šťastný » 14 úno 2017, 14:22

Zdravím na Liptov.
Na Mokradě jsem byl v roce 1967-68 jako absolvent VOŠMRL. Velitel baterie mjr. Jančo R. staršina rtm. Vaško. Učil mne (KIPSařinu) mjr. Šedivý. V roce 1966-1967 jsme byli v LM u Váhu.
Zdravím Šťastný J.

Fred
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2020, 18:33

Re: Kamarádi z Liptova

Příspěvekod Fred » 11 úno 2020, 20:04

Zdravím Apače 67.
Marně si vybavuji 4.Milana.2byli Slováci,Mazúr a Hallo,a se mnou na cimře v patře Vozábal.Jo a možná Körner,ale tam si Milanem nejsem jistej.A vůbec,my jsme byli přivandrovalci od Langra a
spodní čety nás moc nebraly.A jestli jste pařili s Burianem,tak nejspíš musíš být od Kyselici nebo
Velíška.A ve výčtu jsi zapoměl na hvězdu mezi v.č.kpt.Dubovského,dříve Drdáka.Já byl ve Stodu s
Hanzlíčkem,ten zadýzloval a po letech jsem ho potkal na manévrech v Chomutově jako mjr. a NŠ.
(jeho náčelník P14 skončil jako genmjr.ASR).Nějakej Hanzlíček od PVOS údajně skončil jako bez-
domovec a notor,možná shoda jmen,víc jsem se nedopátral.Jo a ještě na nějaký stránce ŠDZ jsem
narazil na Vláďu Sedláčka,ten byl taky na O1,snad z učební skupiny,sháněl spolubojovníky,psal jsem
ale bylo to asi 4 roky starý.Já jsem narazil ještě na jednoho mladýho ze Stodu,Ty jsi vlastně jedinej
opravdu stejnej ročník,akorát nevím,kterej Ty seš.Já jsem Volejník a myslím,že z 2.čety od Benci.
Měj se ahoj
Franta

Fred
Příspěvky: 2
Registrován: 11 úno 2020, 18:33

Re: Kamarádi z Liptova

Příspěvekod Fred » 11 úno 2020, 23:59

Doplněk pro Apače.
Na okraj-s tím Fredem jsem se nezbláznil,bylo to první,co mě napadlo,když to odmítlo Frantu i Františka jako už použitý.
Zapoměl jsem na jednu figuru,kterou si nejspíš budeš taky pamatovat,možná i kolega od Pau-
čeka-Jindra Mašek z 1.čety O2-postavou i mentalitou Švejk.V přijímači všichni ještě vyvalený
a on už byl nad věcí.Mělo to ještě pokračování,dostali jsme se společně do Dobřan.Oba jsme
byli školený na V1P,bohužel měli málo PRVčkařů.Dostal jsem za úkol se samostudiem přeško-
lit.Průběžně jsem usínal nad ruskou dokumentací,která mi vcelku nic neříkala.Jindra už měl slo-
žený zkoušky,když z mně neznámých dúvodů nás čenžli.Mě to potěšilo,Jindru logicky méně.Zaře-
kl se,že druhý dělat nebude.Pokud je mi známo,tak to dodržel.Potom se musel oženit,měl holčičku
a nedovoleně se vzdaloval.Jednou se vrátil s eskortou,sbalil se a odvezli ho na jednu z odlouče-
ných rot na Šumavu.
Tak se měj a ahoj. F.