VÚ 2520 Tábor (Tabačka)

Najděte si svoje kasárna na satelitních snímcích nebo na 3D zobrazení na Google Street.
milank
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2011, 03:32

VÚ 2520 Tábor (Tabačka)

Příspěvekod milank » 26 úno 2011, 04:40

VÚ 2520 Tábor (Tabačka)
Najde se někdo, kdo sloužil v letech 1966-68 v Tabačce a zažil tam příchod okupantů? Byl to školní tankový prapor, kde se cvičili velitelé a řidiči tanků. Instruktoři řidičů a všecny ostatní profese, potřebné pro provoz výcvikové i provozní techniky tohoto praporu (mechanici, elektromechanici, skladníci, kuchaři, zbrojaři, řidiči a jiní) sídlili na RTZ (rota technického zabezpečení-velitelem byl mjr. Jindřich Čížek, technikem roty kpt. Jindřich Exner). Velitelem tohoto útvaru byl obávaný pplk. Josef Kočí. Bohužel nemám zprávy o tom, jak tito velitelé dopadli po prověrkách brzy po vstupu okupantů, slyšel jsem, že špatně. Nechali 21. srpna 1968 postavili za vstupní bránu tank, který měl zabránit případnému vjezdu okupantů do našich kasáren. Vzpomínám, že velitel útvaru pplk. Kočí se zachoval jako charakter a vzhledem k situaci prominul nám všem, kteří jsme měli nasluhovat "ostrou basu" (2 kamarádi měli kolem 50 dní), toto nasluhování a pustil nás domů sice poslední den odchodů, ale bez tohoto nasluhování.
V té době tam existovala VTJ Dukla Tábor-fotbal (ta sídlila v domečku hned za hlavní branou-sloužil tam pozdější známý slávistický brankář Zlámal) a rovněž VTJ Dukla Tábor-atletika (její členové, mezi něž jsem patřil i já) ale byli zařazeni u jednotlivých rot a trénovat mohli sice denně, ale až po výcviku. Atletickou Duklu vedl známý major Míla Vyčichlo. Někde kolem r. 1970 byla atletika přemístěna do Písku.
Byl jsem tam jako elektrikář-opravoval jsem tanky a auta, vojna byla perfektní, dodnes na ni a na všechny kamarády vzpomínám.
Všechny spolubojovníky, kteří by náhodou na tento můj příspěvek přišli, prosím o podání zprávy na můj email (kobosil@email.cz).
Díky.
Mil. Kobosil
Přílohy
Tabačka.jpg

Jaromír Kadlčák
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2019, 01:15

Re: VÚ 2520 Tábor (Tabačka)

Příspěvekod Jaromír Kadlčák » 08 bře 2019, 01:50

Absolvoval jsem poddustotnickou školu jako řidič tanku a zůstal v Tabačce jako instruktor na Rtz v r. 1967-69. V roku 1979 byla škola přesunuta tuším že do Jihlavy. Ale my z Rtz jsme už jen zajišťovali přesun tanků do opravny v Novém Jičíně a říjnu 79 odešli do civilu.

Jaromír Kadlčák
Příspěvky: 2
Registrován: 08 bře 2019, 01:15

Re: VÚ 2520 Tábor (Tabačka)

Příspěvekod Jaromír Kadlčák » 08 bře 2019, 02:07

Ten rok 1979 má být samozřejmě 1969.