VÚ 2479 Pohořelice

Sem patří všechno o tom jak jsme byli na cvičení a vůbec vše pro záložáky.
písař Karel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2013, 13:45

VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod písař Karel » 13 srp 2013, 20:18

1976 - stavba železničního mostu v Děčíně
1980 - stavba Barandovského mostu
1984 - výstavba ubytovny pro důstojníky v Pohořelicích

Karel Masojidek
Příspěvky: 1
Registrován: 24 dub 2014, 21:18

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod Karel Masojidek » 24 dub 2014, 21:47

Chlapci stále vzpomínám na stavbu mostu v Děčíně, na každe straně labe tank (vyproštovák) na praporek zabraly a most šel dolu. Nastoupila bachma most rozřezaly, koukal jsem na to z tatry 111 kterou sem vozil obědy, čiste prádlo a vojáci do práce a z práce. _.v\-)._ Spaly sme nad Děčínem v lese bud se to jmenovalo Jiloví nebo Tisá už jsi nezpomenu. Byli to takove dřevěne boudy ale bilo dobře, rád vzpomínám. Ozvěte se kdo ste tam byl. Ps jezdíl jsem Pojízdnou dílnou v3s autojeřábem tatra 148 a tatra 111 valník a tatra138 vozil jsem jenom vojáci (bachmu) skolpkama jsem nejezdil, snad jsi někdo vzpomenete. Tam kde leží Pavlovice Tam kde čtiři mosty jsou Nakládala bachma pražce Cesta samej panel atd. VU 2479 rok 1975•1977. Náčelník autoparku Slovák přezdívka (trizkáč) podplukovník. Už je to vše Hodně ZDRAVÝ Karel Masojídek 4Rota RTZ.
_.v||-)._

písař Karel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2013, 13:45

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod písař Karel » 25 dub 2014, 16:07

Ahoj jmenovče, jsem rád, že se konečně někdo ozval. Byl jsem v Děčíně v červnu 1976 a byli jsme ubytovaní v Tisé u Děčína v nějakém bývalém výcvikovém táboře. Takže je docela možné, žes nás vozil na stavbu Ty. Velel nám tenkrát kpt. Balaštík, byli jsme tam 28 dní a stavěli jsme pomocné pilíře. Já jsem sloužil v Pohořelicích v letech 1972-74 ale ne u mostařů, ale u stavebního praporu. Měli jsme cimry hned u buzeráku nad velitelskou rotou. To až na cvičení z nás nadělali mostaře. Zatím se měj. Odkud jsi, já bydlím v Brně. Karel

lipský miroslav
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2017, 08:11

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod lipský miroslav » 10 čer 2017, 08:57

Ahoj Karle,jsem rád,že Ti můžu napsat. Jsem Mirek Lipský od Mladé Boleslavi doufám že si pamatuješ.Byli jsme spolu v přijímači a myslím i na 10 rotě u Šmerala. Moc rád vzpomínám já jsem na žádné stavbě nebyl,ale byl jsem půl roku ve Valmezu na PŠ.Takže stále v Pohořelicích.Myslím kdyby jsme se sešli,tak by bylo hodně o čem kecat.Pokud si dobře pamatuji, tak nejsi od M.B.zas tak daleko aby nebylo možné setkání uskutečnit.Měj se moc fajn těším se na odpověď a doufám i na setkání.

písař Karel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2013, 13:45

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod písař Karel » 11 čer 2017, 20:27

Ahoj Mirku, jsem rád, že se někdo zase ozval, ale to víš, je to už pěkně dlouho a my jsme zrovna nebyli moc počítačová generace.
Ale na Tebe si trošku vzpomínám. Odjeli jsme do Valmezu, já na kurz směrovaček, ale po měsíci mě odveleli kvůli vadným očím. Byl jsem potom v Pardubicích, stavěli jsme barák pro důstojníky a po půl roce jsem odejel do Hrádku u Sušice na stavbu. Celý zbytek vojny jsem dělal písaře kpt. Kubovému. Velitel byl mjr. PeřinaZatím se měj a zase se ozvi.

MirMAL24
Příspěvky: 2
Registrován: 11 lis 2019, 23:56

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod MirMAL24 » 12 lis 2019, 00:18

Taky nésu počítačové,ale teď sem si všimnul,že eště negdo vzpomíná na VÚ 2479.V roce 2020 už to bude 50 let po nástupu do přijimače v Pohořelicích.Asi se z tohoto ročníku ročníku rozprchli po světě,nebo nevijó,že tyto stránky existujó.Vzpomínám na důstojníky této éry zasažené v70. letech čistkou i na tehdejší ve funkcích.Byl jsem na TOP (ne politická strana,ale "technická ošetřovna pluku"-mechanici a opraváři) - NENÍ TO UŽ PŘE ČÁRU PRO GPRD? rotmistr Franke,rotmistr Mojžiš,major Urban,pplk Lenc aj.Bydleli jsme v dřevěných barácích (asi bývalý zajatecký tábor z 2. světové války) s jednoduchými okny,dřevěnou podlahou,kde si díry po sucích prokousali potkáni ze sousedicího smetiště.Spali jsme ještě na slamnících a naše zbraně byly samopaly vzor 24.Protože druhoročáci byli ještě na stavbě rekonstruované tratě v severních Čechách,nastoupili jsme do ostré strážní služby už 10. den po nástupu po vystřelen 3 nábojů ve střelnici Moravské Knínice.To bylo za ty 2 roky zážitků !! Myslím si,že někteří spolubojovníci zůstali natrvalo s místními kočkami.Kluci z topky byli i důležitou součástí místní fotbalové DUKLY. Mirek od Tišnova

Habas
Příspěvky: 1
Registrován: 07 pro 2021, 10:02

Re: VÚ 2479 Pohořelice

Příspěvekod Habas » 07 pro 2021, 10:21

Já jsem tam byl o rok dříve. Byl jsem na TOP - technická ošetřovna pluku a v té době byl náčelníkem autoparku pplk. Dubina, neškodný dědoušek, Náčelník technické skupiny mjr.Lenc, no co vám budu povídat a zástupce Dubiny byl mjr Kubant, zvaný též TRYSKÁČ, (možná později pplk. jak tu někdo zmínil v roce 1976), protože nosil natažené ruce za sebou opravdu jako tryskáč. A na technické skupině byli ještě mjr.Danko, stoprocentní borec, kamarád vojáků, náš zastánce v průserech, no a mjr. Bláha. U nás na TOP velel npor. Jirka Holec, zvaný též Ťapka, rtm. Frank a ppor. Zmitko, neboli Haťapka,který si utíral sopel v zimě rukávem.