VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Hledáte kamaráda z vojny ? Založte zde nové téma.
písař Karel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2013, 13:45

VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod písař Karel » 23 pro 2013, 23:00

VÚ 2479 Pohořelice 1972-74 - 2. prapor, 6.rota vel. mjr.Peřina, npor.Sedláček
kamarádi ozvěte se! _.v8-)._
Koukám, že se "bachma" z Olomouce dala pěkně dohromady. Že by se nenašel nikdo. kdo sloužil v Pohořelicích?Jenom pro připomenutí-v prvním roce jsme po absolvování všech možných kurzů dělali obnovu trati z Horažďovic do Klatov. Měli jsme tábor v Hrádku u Sušice. V zimě do posádky a na jaře jsme jeli do Jesenice u Rakovníka a do civilu. Je to sice už čtyřicet let /jak to letí/, ale snad si někdo vzpomene.

Přeju všem hezké svátky a do dalších let v našem věku hlavně hodně zdraví.
P.S. Už by se mohl někdo ozvat, roky utíkají. písař Karel :D

Jiří Pospíšil
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2015, 12:51

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod Jiří Pospíšil » 31 led 2015, 13:14

Dobrý den, náhodou jsem objevil tyto stránky tak sem taky něco plácnu ;)
V Pohořelicích jsem byl v letech 1982-84. V prvním roce jsme stavěli trať Strakonice-Horažďovice, Nepomuk-Horažďovice a nějaký kousek ze směru Blatná-Strakonice, kde jsme měli i tábor.
Druhým rokem jsme měli tábor v Hrdějovicích a stavěli jsme Č. Budějovice-Rybník (ne celou trať), Lipno-Rybník a Zliv- Č. Budějovice. Měl jsem kurz na KZ 1000, ale prakticky jsem s ním nejezdil, druhým rokem jsem jistou dobu dělal velitele pláně.
My jsme v zimě jezdili na výpomoce a to nejdříve z Pohořelic do Brna a okolí, druhým rokem jsme pracovali v ŽOS Plzeň.
Velitelem roty byl kpt. Mašek zvaný "táta". I na některé další bych s vzpomněl, ale je to zbytečné.
Zdravím písaře Karla, i ostatní, co se zde najdou a napíšou. J. Pospíšil

písař Karel
Příspěvky: 7
Registrován: 12 bře 2013, 13:45

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod písař Karel » 31 led 2015, 14:05

Zdravím Jirku. I když jsi byl v Pohořelicích deset let po mě, jsem rád že se konečně našel někdo ze stejného VÚ jako já. Asi před půl rokem jsem jel přes Pohořelice do Znojma a tak jsem se tam zastavil. \kasárna jsou zrušené, budovy rot jsou rozdělené mezi pár firem a velitelská budova zbouraná. Odkud jsi, já bydlím v Brně.

Jiří Pospíšil
Příspěvky: 2
Registrován: 31 led 2015, 12:51

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod Jiří Pospíšil » 01 úno 2015, 20:52

Zdravím a odpovídám:
bydlím ve Vikýřovicích u Šumperka, ale s Brnem mne váže několik věcí. Především tam studoval můj otec. V průběhu vojny v prvním ročníku jsme tam jezdili do Modřic v rámci zimní výpomoci a také jsme pracovali na trati u cementárny Maloměřice. V brně jsme byly na jednom fotbalovém zápase a nakonec jsem tam jel i na jakési zdravotní vyšetření. Nyní v Brně studuje můj syn a dcera na vysokých školách a moc se jim v Brně líbí.
Od vojny jsem projížděl Pohořelicemi asi 2x ale nikdy jsme neměl čas se zastavit. Stav areálu kasáren znám jen z leteckých Google map. No teď je to už všechno jinak. Stejně jako toto mne ale překvapilo, že železniční útvar v Pohořelicích zrušili už 3 roky po mém odchodu z vojny.
Co mne mrzí je, že z vojny nemám žádné fotky.
S pozdravem JP

Honza 157
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2015, 18:00

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod Honza 157 » 22 úno 2015, 18:22

Ahoj Jirko,
v Pohořelicích jsem byl v letech 83 - 85. Takže pravděpodobně jeden z Tvých mladých. V Hrdějovicích jsem byl obě stavby, jako řidič. Z našich lampasáků si pamatuji jména jako Mašek, kpt. Činčura, kpt. Bajza, kpt. Bervida, ppor. Butvin, z kasáren pak nezapomenutelný provianťák prap.Domonkoš. Moc si jména mazáků nepamatuji ale mým byl Juri Meszároš. Pak tam byly jména jako Kopnický, Gocál, v kasárnách pak "rakeťák" Dominik.
Taky na ta léta občas vzpomínám - v dobrém.
Jsem z Havířova

Čauky Honza

Kateřina
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2015, 18:55

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod Kateřina » 30 bře 2015, 19:14

Dobrý den :-) narazila jsem na tuto stránku a jako další s mnoha možností co už jsem vyzkoušela to zkusím i tady a třeba budu mít konečně štěstí..neznáte prosím jistého pana ROBERTA VONDRÁČKA?? ročník 1966, vojna POHOŘELICE kolem roku 1986... nebo říká Vám něco jméno PAVEL PAGÁČ ročník 1965 (také POHOŘELICE)-je to můj táta a toho p. Vondráčka hledám pro něj ! znám ho z vyprávění a přála bych si ho najít kvůli tátovi...jakákoliv informace mi pomůže. Kdyby někomu tyto jména něco říkaly ozvěte se prosím budu moc ráda. Hezký den :-)

kenedk
Příspěvky: 3
Registrován: 20 lis 2010, 13:59

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod kenedk » 03 dub 2015, 17:23

Dobrý den Kateřino, zkuste zapátrat na Skype. Zapište jméno hledaného a třeba budete mít štěstí. Sám jsem si tam našel hledanou osobu. Přeji hodně štěstí.

Kateřina
Příspěvky: 2
Registrován: 30 bře 2015, 18:55

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod Kateřina » 08 dub 2015, 15:11

Děkuji moc určitě to vyzkouším :-)

BIELY BARON
Příspěvky: 1
Registrován: 03 kvě 2015, 21:02

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod BIELY BARON » 03 kvě 2015, 21:20

Zdravím všetkých z VÚ 2479

V Pohořeliciach som bol v roku 1987 ako petimeter, takže na ne nespomínam moc nadšene, ale čo už.Boli sme v PLzni na Šoustku, potom sme bývali na zoraďovacom nádraží v hláske za Gambrinusom. Bol tam s nami náčelník nadpor. GEMBA-prezývka, z dvojročakov si spomínam na CUPIHO- Cupala -samý prúser.

Robili sme oklolie hl.nádražia, tábor Ejpovice, predmontážka neviem už kde, kopali sme vodovod na podnikovú chatu Škoda Plzeň dakde v okolí Ejpovic ???
Boli veselé chvíle ale aj hororové,zažil som ich niekoľko.
Ak som niekoho oslovil napíšte prosím.

Ešte prečo biely baron ? - moj otec bol príslušníkom 53 ho Pomocneho technickeho práporu Libavá takže Čierny baron.

sup
Příspěvky: 1
Registrován: 02 pro 2015, 00:40

Re: VÚ 2479 Pohořelice 1972-74

Příspěvekod sup » 02 pro 2015, 01:22

Nazdar vsichni z fora, nazdar pisari Karle. Jsem Franta Vorel. Ja byl v Pohorelicich a na obnove trati z Horazdovic do Klatov celkem 1 rok, zhruba 1972 az 1973. Uz si toho moc nepamatuju, udalosti se vselijak prolinaji a zamlzuji diky hre casu a cementoze... ach jo. Co si ale pamatuju naprosto jasne je jak nadherny zivot jsem mel v dobe opravy trati, v porovnani s bidou pri pobytu v Pohorelicich. Jsem vdecny za zminku "npor.Sedláček", pamatuji si ho zive jak s nama chodil trenovat strelbu z malorazky a vzduchovky, nekam za Pohorelice, nedavno jsem to tam hledal ale nic nenasel. Na oprave trati jsem byl jako lokos, s T 334 086, nedavno jsem na netu nasel fotku te masiny. Behem me se tam vystridali dva petimetri, jmeno toho druheho jsem zapomel, byl to bezva chlapec ze Slovenska, toho prvniho si pamatuju, Venca Kubat, uzili jsme si spolu furu legrace zpocatku stavby. Tanecni zabavy v Pacejove, a vubec na cele te trati. Do Malonic ted zajizdim casto, tam je to porad podobny jako za starych casu, akorat tam pribyla betonova rampa pro tankany. Dnes uz nepouzivana. Tak ahoj, Franta Vorel.